Виховна робота

Важливе  місце у системі  виховної  діяльності  школи  посідає  управління навчально-виховним  процесом. У нашій школі це чіткий  розподіл обов’язків  між адміністрацією, всіма членами педагогічного колективу,  творча співдружність з позашкільними закладами Збаразького району, використання  ініціативи громадських організацій, залучення учнівського самоврядування тобто чіткий розподіл праці та встановлення функціональної залежності між усіма педагогічними системами та підсистемами .

З метою забезпечення  відповідності  діяльності школи  державним  стандартам  та надання допомоги  вчителям у  підвищенні  рівня виховної  роботи, у школі  постійно  здійснюється управління та внутрішкільний  контроль за виховною  роботою .

Для  проведення підсумків  різних  видів контролю за  станом  виховної роботи використовуються такі форми: накази, індивідуальні бесіди, винесення відповідних  питань на нараду при директорі, на засідання педагогічної ради, методичні  об’єднання та наради класних керівників .

Виконуючи основні завдання виховання учнів у школі спільно з педагогічним  колективом використовуємо різноманітні форми й методи роботи: колективні  творчі справи, години спілкування, бесіди, свята, зустрічі, екскурсії, конкурси, огляди, акції, виставки.

Конкретне планування виховної роботи школи - важлива умова її успішної  діяльності. Плануючи виховну роботу, спільно з адміністрацією школи, класними керівниками, учителями-предметниками, активом учнівського самоврядування складаємо декілька видів планів виховної роботи у школі. Існує система планування виховної роботи заступника директора школи з виховної роботи .

До основних принципів виховання, які впроваджуються в роботу нашої школи, і визначені програмою, належать:

Принцип національної спрямованості виховання;
Принцип культуро відповідності;
Принцип гуманістичної орієнтації виховання;
Принцип цілісності виховання;
Принцип соціальної адекватності виховання;
Акмеологічний принцип;
Принцип адекватності виховання до психологічних умов розвитку особистості;
Принцип особистісної орієнтації;
Принцип превентивності;
Принцип технологізації.

Значна   увага   приділяється   питанню  створення  умов  та  вихованню  обдарованих  дітей.

Адміністрація школи забезпечує участь дітей у Всеукраїнських , обласних  міських та шкільних  конкурсах , фестивалях , олімпіадах.

Інформаційні технології мають сьогодні  пріоритетне значення в усіх сферах  діяльності, визначають розвиток  суспільства завтрашнього  дня. Розуміючи важливість впровадження інформаційних технологій, адміністрація нашої школи створює належні умови для комп’ютеризації навчального  закладу. Використання комп’ютерних технологій у виховній роботі підвищує її ефективність. Виховна система нашої школи – це  складна  психолого-соціо-педагогічна сукупність, яка охоплює весь педагогічний  процес, інтегруючи навчальні  заняття, позаурочне життя дітей, різноманітну  діяльність і спілкування за  межами школи.  Школа працює у творчій співдружності з багатьма закладами Збаразького району.

На базі школи працює  3 гуртки

Назва гуртка

Керівник гуртка

1.

«Військово-патріотичний»

Мельничук О.М.

Вч. Математики,ЗВ

2.

Хореографічний

Гоюк Н.П.

Вч. хореографії

3.

«Художньої самодіяльності»

Вознюк Т. А.

Вч. музики

Саме  школа  тепер  єдина структура зацікавлена у позитивному  розвитку  особистості  школяра. Ось чому викликає  тривогу  збільшення  кількості  дітей  з девінантною  поведінкою.

Корекційно-виховна  робота  об’єднує  зусилля  адміністрації  школи, психологічної  служби, класних  керівників.

Усвідомлюючи  важливість  радикальних  змін  у всіх  сферах життя у нашій  школі діє  система  профілактичної роботи  по попередженню правопорушень серед школярів, створена рада профілактики правопорушень.

У Великовікнинській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів налагоджена робота з батьками.

В школі створений батьківський комітет, на якому вирішуються різні актуальні питання із шкільного життя. Планом роботи школи передбачено і проведено у всіх класах батьківські збори, два рази в рік – загальношкільні збори.